تبلیغات
آزمون بندگی - گزارش لحظه به لحظه از ماجرای مباهله
گزارش لحظه به لحظه از ماجرای مباهله
اثر حاضر در هشت بخش به موضوعاتی نظیر دعوت نجرانیان به اسلام، کنفرانس در کلیسای اعظم نجران، مناظره علمای نجران درباره پیامبر(ص)، بررسی کتب آسمانی درباره پیامبر(ص)، سفر نجرانیان به مدینه، مناظره پیامبر(ص) با نجرانیان، مراسم مباهله و ندامت نجرانیان از مباهله می‌پردازد.

در بخشی از کتاب گزارش لحظه به لحظه از ماجرای مباهله نوشته شده است:

«با ندای اذان صبح، مسجد پیامبر(ص) مملو از جمعیت گردید و نماز به جماعت خوانده شد. اکنون آیه مباهله دستورالعمل پیامبر(ص) است که باید پسران و زنان و نفس خود را به اقتضای آیه "ابنائنا و نسائنا و انفسنا" بیاورد. پیامبر(ص) از محراب برخاست و بر در خانه امیرالمومنین(ع) آمد که به مسجد باز می‌شد. سپس در آنجا توقف نمود تا هنگامی که آفتاب طلوع کرد. با طلوع آفتاب روز سه‌شنبه 24 ذی‌الحجة سال نهم هجری مطابق با سال 631 میلادی، پیامبر(ص) به سوی محل مباهله حرکت کرد، در حالی که امیرالمومنین(ع) در سمت راست حضرت قرار داشت و دست او در دست پیامبر(ص) بود. امام حسن(ع) و امام حسین(ع) نیز در سمت دست چپ پیامبر(ص) قرار داشتند و حضرت زهرا(س) پشت سر پیامبر(ص) بود.»

دوازدهمین چاپ کتاب گزارش لحظه به لحظه از ماجرای مباهله با شمارگان سه هزار نسخه، در 80 صفحه با بهای 25 هزار ریال به تازگی از سوی انتشارات دلیل ما روانه بازار کتاب شده است.