تبلیغات
آزمون بندگی - غرق شکوفه ها
تاریخ : سه شنبه 9 آبان 1391 | 01:10 ق.ظ | نویسنده : مستور
آمده‏ ای تا درهای دوزخ را برداری و دوزخیان را به میهمانی بهشت ببری.

اینجا ابتدای دوزخ است و این درهای بزرگ، حایل میان بهشت و دوزخ ‏اند. این درهای بسته را مگر دست‏های هدایت تو بگشاید.

از آستین‏ های گرامی‏ ات، بوی هدایت می ‏آید. تنها دست‏های امامت تو می‏تواند بسته ‏ترین گره‏ ها را بگشاید.

چه فرق می‏کند اگر این گره، به بزرگی درهای بسته خیبر باشد.

آسمان را پشت درهای بسته آورده ‏ای تا تن این خاکیان را با بوی پرواز آشنا کنی.

هوای دم ‏کرده قلعه را نفس‏ های عشق آمیخته تو، معطر می‏کند.

درهای بسته قلعه را که می‏ گشایی، نخل‏ های خرما، سراپا غرق شکوفه ‏های سیب می ‏شوند.

قلعه، با اولین نفس ‏های تو به بهشت آغشته می‏ شود. تو اولین فرشته‏ ای که برای نجات، بر این قوم گمراه، عشق و مهربانی و همدلی را به ارمغان می‏ آوری. تو اولین کسی هستی که این قوم فراموش شده را از پشت درهای بسته دوزخ، به آغوش مهربان بهشت اسلام دعوت می‏کنی؛ قومی که تو آمده ‏ای تا سال‏های تنهایی‏ شان را در آغوش مقدس اسلام به دست فراموشی بسپاری.درهای بسته را به رویشان می‏ گشایی تا باران‏های رحمت، دوباره با کویر خشک چشم‏ هایشان آشتی کنند.

این همه چشم غبارگرفته را از پشت سایه‏ های ناتمام دیوارهای قلعه، به آفتاب دعوت می‏کنی و گرد فراموشی و خاموشی را از تن‏های همیشه خسته‏ شان می‏ تکانی و غبار غفلت و جهل‏ شان را در اشک‏ های رحمتت غسل می‏دهی تا پرهای رخوت گرفته و آسمان گم ‏کرده، این همه پرنده را دوباره با پرواز آشتی دهی.

عطر نفس‏هایت، عطر پیغمبرانه سیب‏ های سرخ هدایت بود که تا اعماق دیوارهای قلعه نفوذ می‏ کرد. صدایت، صدای زیبای داوود بود که قرآن نازل شده را از دهان پیامبر صلی ‏الله ‏علیه‏ و ‏آله آموخته بود و به نغمه پرندگان آواز می‏ کرد.

بر آستانه در می‏ ایستی؛ بلندتر از خورشید، تا تاریک‏ترین مکان پستوهای گمراه خیبر را به آفتاب معرفی می‏کنی.

قلعه به تو تعظیم می‏کند؛ چونان که درخت‏های تناور، به ابرهای پر از مهربانی و باران. بلندتر از تمام کوه ‏ها، آسمان را بر شانه‏ های ستبرت نشانده‏ای و با هر قدم که برمی‏داری، قلعه به آسمان نزدیک‏تر می‏شود. درها را برای همیشه می‏ گشایی و هوای خسته قلعه را با آسمان پیوند می‏زنی.

تو آمده ‏ای تا رسالت پیامبر گرامی صلی ‏الله‏ علیه‏ و‏ آله را در پلکان‏های این قلعه قدم بزنی و پیام پیامبر گرامی صلی‏ الله‏ علیه ‏و ‏آله را با صدای دلنواز اذان، در گوش ‏های غبارگرفته کافر قلعه طنین‏ انداز کنی، تا دیوارهای بلند قلعه پر از بوی بهشت شوند.طبقه بندی: مناسبت ها،